Проведення ремонтних робіт на Запорізькій АЕС наразі не є можливим з огляду на бойові дій, які тривають на околицях станції, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко у фейсбуці в понеділок.

"Щойно основна частина місії МАГАТЕ поїхала з ЗАЕС – і станція знову знеструмлена. Остання лінія, що з'єднувала її з енергосистемою України — ЛЕП 330 кВ ЗаТЕС — Феросплавна — відключена через пожежу, що виникла в результаті обстрілів. Світ знову перебуває на межі атомної катастрофи", — написав міністр.

За його словами, деокупація ЗАЕС та створення демілітаризованої зони навколо неї – це єдиний шлях до забезпечити ядерну безпеку.

Як повідомлялося, у понеділок на Запорізькій АЕС було розвантажено та відключено від мережі останній енергоблок №6 Запорізької АЕС, який забезпечував власні потреби станції.

"Сьогодні, 5 вересня 2022 року, внаслідок пожежі, яка сталася через обстріли, була відключена ЛЕП 330 кВ ЗаТЕС – Феросплавна, тобто остання лінія, яка з'єднувала вузол ЗАЕС/ЗаТЕС з енергосистемою України! Як наслідок – був розвантажений та відключений від мережі енергоблок №6, який зараз живить власні потреби ЗАЕС", — проінформували в НАЕК.

Як зазначили в "Енергоатомі", останні три дні російські окупаційні війська продовжують інтенсивні обстріли території навколо Запорізької АЕС.

У результаті було пошкоджено та відключено лінії електропередачі (ЛЕП) 750 кВ ЗАЕС – Дніпровська, 330 кВ ЗАТЕС – Каховська та ЛЕП 330 кВ ЗАЕС – Мелітополь. Також пошкоджено АТ 750/330 кВ ЗАЕС. Решта ліній вузла ЗАЕС/ЗаТЕС зазнала пошкоджень ще раніше.

Передостанній енергоблок №5 на ЗАЕС було зупинено 3 вересня.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Компенсація ціни е/е для населення за 10 міс.-2023 коштувала «Укргідроенерго» в 1,5 раза більше — генкомпанія

ПрАТ "Укргідроенерго" за січень-жовтень 2023 року перерахувало держпідприємству …