ПрАТ "Укргідроенерго" за січень-жовтень 2023 року перерахувало держпідприємству "Гарантований покупець" за послугу із забезпечення доступною е/е побутових споживачів (ПСО) 19,8 млрд грн, що на 54% більше за суму, сплачену за аналогічний період 2022 року.

"Укргідроенерго" несе значне фінансове навантаження за ПСО, відіграючи ключову роль у забезпеченні стабільності та надійності забезпечення населення електричною енергією", — йдеться в повідомленні компанії на сайті в п'ятницю.

Як повідомлялося, генеральний директор генкомпанії Ігор Сирота в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" наприкінці листопада зазначив, що обсяг ПСО компанії до кінця року збільшиться орієнтовно до 24-25 млрд грн порівняно з прогнозованими навесні 22 млрд грн, на чому позначилося підвищення ціни на е/е для населення з 1 червня.

"Дохід збільшується, але й ПСО збільшується. Воно не буде стояти на одному місці, тому що різниця між ціною для побутових споживачів і ціною в ринку теж збільшується. Ми, можливо, трохи більше заробляємо, але ми більше платимо ПСО. Тому для нас, коли є ПСО, питання підвищення тарифу не головне", — пояснив гендиректор "Укргідроенерго".

Він уточнив, що в загальному обсязі ПСО, що становить приблизно 135-140 млрд грн, 25 млрд грн закриває "Укргідроенерго", а решту — НАЕК "Енергоатом".

"Тобто наших коштів так і є — трохи більше 20%", — зазначив Сирота.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Кабмін схвалив індексацію пенсій майже на 8% з 1 березня — Шмигаль

Кабінет Міністрів ухвалив рішення про індексацію пенсій майже на 8% з 1 березня 2024 року,…