Уряд України погодився з пропозицією розвідувального органу Міністерства оборони про передання дочірнього підприємства держкомпанії "Укрспецекспорт" — державного госпрозрахункового зовнішньоторговельного підприємства "Спецтехноекспорт" зі сфери управління Міноборони до сфери управління Головного управління розвідки Міноборони.

Відповідну постанову № 892 від 12 серпня оприлюднено на сайті Кабміну.

Як повідомлялося, після початку війни уряд вивів "Спецтехноекспорт" разом з держкомпанією з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення "Укрспецекспорт" та її "дочкою" – "Спеціалізованою зовнішньоторговельною фірмою "Прогрес" з держконцерну "Укроборонпром" і передав їх до сфери управління Міноборони на час воєнного стану.

Новою постановою уточнюється, що після скасування воєнного стану "Укрспецекспорт" і "СЗФ "Прогрес" повернуться в "Укроборонпром", тоді як "Спецтехноекспорт" ні.

Згідно з інформацією на сайті "Спецтехноекспорту", уряд його створив в 1998 році. Він спеціалізується на експорті та імпорті товарів і послуг оборонно-промислового комплексу (ОПК), розвитку інновацій, налагодженні оборонно-технічного співробітництва з країнами-партнерами та іноземними компаніями. Компанія представляє українських виробників ОПК за кордоном — близько 100 держпідприємств і 70 приватних виробників, 35 дослідницьких центрів і 30 дизайнерських бюро.

Виручка "Спецтехноекспорту" в 2020 році скоротилася до 675,2 млн грн із 3 млрд 173,7 млн грн в 2019 році, а чистий прибуток зріс до 51,1 млн грн із 3 млн грн. Дані за 2021 рік поки що відсутні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Мінекономіки України не очікує зростання цін на пальне після повернення акцизу через падіння світових цін на нафту

Зростання цін на пальне після повернення акцизів не очікується завдяки падінню цін на нафт…